ul. Czerniewicka 1  (54) 284 66 66 A A A  

Biskup włocławski w naszej wspólnocie parafialnej

poniedziałek, 05-09-2022


WIZYTACJA KANONICZNA I ODPUST KU CZCI ŚW. IDZIEGO

W pierwszą niedzielę września (04.09.) obchodziliśmy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Idziego. Był to zarazem dzień wizytacji kanonicznej. Wizytację naszej parafii przeprowadził bp Krzysztof Wętkowski. Msza św. z sprawozdaniem Księdza Proboszcza ze stanu parafii od ostatniej wizytacji, która przeprowadził bp. Wiesław Alojzy Mering w 2015 roku, sprawowana była o godz. 10.00. Po Eucharystii miało miejsce spotkanie Biskupa Włocławskiego z Radą Parafialną, grupami duszpasterskimi i wiernymi świeckimi. Ksiądz Biskup podziękował wszystkim za aktywne włączenie się z życie parafii i zachęcił do rozwijania otrzymanych charyzmatów.

Msza święta odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania sprawowana była o godz. 12.00. Po Mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Idziego oraz procesja wokół kościoła.

Po obiedzie Biskup włocławski udał się z wizytą do kaplicy filialnej w Szczytnie oraz do domu rodzinnego dk. Mateusza, gdzie spotkał się z rodzicami, bratem i chorą babcią. Po zakończonym spotkaniu bp Wętkowski udał się na cmentarz parafialny, gdzie modlił się za zmarłych. Nawiedził groby zmarłych proboszczów: ks. Kazimierza Szafrańskiego i ks. Władysława Siemaszko.

tekst: dk. M. Michalski

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM