Dożynki parafialne

poniedziałek, 19-09-2022

DOŻYNKI PARAFIALNE

Święto plonów w naszej parafii odbyło się tradycyjnie w drugą niedzielę września, tj. 11.09.2021 roku, na sumie o godzinie 11:30. Na uroczystości podziękowania za plony zgromadzili się mieszkańcy wsi, które podjęły się pełnienia roli gospodarzy dożynek: Bodzanowo i Bodzanówek oraz parafianie i goście chcący również wyrazić wdzięczność Bogu za tegoroczne ziemiopłody. Funkcje starostów pełnili p. Barbara Sudomir i p. Cezary Mielczarek. Gospodarze dożynek stanęli na wysokości zadania wykonując tradycyjną dekorację na zewnątrz kościoła, bukiety kwiatowe do dekoracji prezbiterium a po uroczystej Eucharystii przedstawiciele w/w sołectw przygotowali poczęstunek z przygotowanego na tę okazję chleba, owoców, soków i przepysznych domowych ciast.

tekst: dk. M. Michalski