Rekolekcje wielkopostne 2022

środa, 23-03-2022

W dniach od 20 do 22 marca 2022 r. w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. mgr Marcin Ziółkowski, wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Włocławku. Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę, 20 marca, Mszą św. o godz. 8.15, hymnem do Ducha Świętego, prosząc o łaski dla rekolekcjonisty i rekolektantów. W swoich naukach, kaznodzieja skupił się na tematyce modlitwy, sakramentu pokuty i pojednania oraz budowaniu wspólnoty. W rozważaniach nie zabrakło odniesienia do muzycznych upodobań rekolekcjonisty.

Trzeciego dnia wielkopostnego skupienia, nasza wspólnota parafialna przeżywała również całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach diecezjalnej całorocznej adoracji. W trakcie wystawienia o godzinie 15.00 wspólnota Żywego Różańca poprowadziła modlitwę do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec.

Tego samego dnia, we wtorek (22.03.) w ramach szkolnych rekolekcji wielkopostnych, uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznej Szkoły Branżowej I stopnia w Choceniu mieli możliwość wysłuchania świadectwa życia i nawrócenia p. Jana Budziaszka, perkusisty zespołu Skaldowie.